Кабмін спростив умови ведення бізнесу

14.05.2018 12:37

10 травня Кабінет Міністрів прийняв пакет рішень, який значно спрощує умови ведення бізнесу. Рішення були розроблені Мінекономрозвитку за підтримки Офісу ефективного регулювання.


Одна з ініціатив Мінекономрозвитку - це введення ризик-орієнтованого підходу в діяльності інспекційних органів.


Сьогодні 99% перевірок бізнесу фіксують порушення. Це відбувається тому, що їх діяльність спрямована на застосування санкцій. Інспектори повинні перевіряти з метою усунення правопорушень, а не накладення санкцій.


Мінекономрозвитку очікує, що реалізація ризик-орієнтованого підходу створить потужну аналітичну систему, яка буде функціонувати на основі достовірної та детальної інформації.


Така система підвищить точність оцінки ступеня ризику суб'єктів господарювання та дозволить фокусуватися на перевірках найбільш ризикових підприємств. Система також буде забезпечувати споживачів інформацією про ступінь ризику конкретного виробника.


Наступною прийнятою ініціативою від Уряду була Концепція реформи інституту саморегулювання в Україні.


Зараз бізнес фактично відсторонений від регулювання свого ринку, а органи державної влади витрачають значні ресурси на виконання функцій з регулювання господарської діяльності.


Саме тому, реалізація вище згаданої концепції фактично дає старт становленню єдиної державної політики з саморегулювання в Україні та створює основу для діалогу зацікавлених сторін щодо нормативного врегулювання саморегулівних процесів в Україні.


До того ж Уряд скасував ряд актів, щоб зменшити навантаження на підприємства роздрібної торгівлі алкогольними напоями, торгівлі нафтопродуктами та ремонту побутової техніки в частині використання печаток.


Як відомо, в минулому році був прийнятий закон, який остаточно скасував використання печаток. Однак деякі акти КМУ досі цього вимагають. Так, зокрема, потрібна печатка на цінниках алкогольних виробів.


До цих пір діяла заборона приймати нафтопродукти на АЗС у разі невідповідності пломби на цистерні відбитка печатки на товарно-транспортній накладній або обов'язкове дублювання на паперовому носії документів, складених в електронній формі і так далі.


На сьогодні всі ці вимоги були скасовані.

Розділи сайту

Контакти

  • 04071, м. Київ, вул. Воздвиженська, 56, офіс 604
  • +38 (044) 580-02-58
  • info@25h8.com