Велика приватизація: Уряд затвердив список держпідприємств для продажу

15.05.2018 15:35

Кабінет міністрів затвердив перелік об'єктів великої приватизації державної власності на 2018 рік. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду.


Кабмін доручив уповноваженим органам управління об'єктами держвласності в місячний термін з моменту ухвалення рішення про приватизацію забезпечити передачу органам приватизації функцій з управління ними.

До переліку приватизації на 2018 рік увійшли 26 підприємств. Зокрема, 18 об'єктів зі списку знаходяться в управлінні ФДМУ, серед них – п'ять обленерго ("Тернопільобленерго", "Запоріжжяобленерго", "Харківобленерго", "Миколаївобленерго", "Хмельницькобленерго"), а також чотири теплогенеруючих підприємства ("Херсонська ТЕЦ", "Дніпровська ТЕЦ", "Криворізька теплоцентраль", "Сєвєродонецька теплоелектроцентраль»).

 

Також Фонд держмайна управляє "Запорізьким титано-магнієвим комбінатом", "Президент-Готелем", "Турбоатомом", "Азовмашем", "Завод алюмінієвої фольги" і ВАТ "Оріана", що потрапили до переліку.

 

Приватизація ще трьох підприємств ("Центренерго", "Одеський припортовий завод" і "Сумихімпром") пройде згідно з прикінцевими та перехідними положеннями закону "Про приватизацію державного та комунального майна".

 

Що стосується решти об'єктів великої приватизації, то три з них знаходяться в управлінні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, це:  «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», "Завод "Електроважмаш", "Дніпровський електровозобудівний завод".

 

В управлінні Міністерства аграрної політики та продовольства знаходиться два об'єкти великої приватизації – "Аграрний фонд" та "Державна продовольчо-зернова корпорація України".

По одному об'єкту великої приватизації управляють Кабінет міністрів ("Украгролізинг"), Міністерство охорони здоров'я (ПРАТ "Індар") і Міністерство енергетики та вугільної промисловості ("Вугільна компанія "Краснолиманська").

Зауважимо, держбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте бюджет отримав лише 3,4 млрд грн. Надходження від приватизації в 2016 році становили 0,19 млрд грн при плані 17,1 млрд грн. Очікується, що продаж цих об’єктів у 2018 році принесе державному бюджету 21,3 млрд грн.

 

Окрім цього, прийнятий цього року новий закон про приватизацію забезпечує справедливе ціноутворення. Чітко встановлює процедуру продажу на аукціонах, регулює продаж державного і комунального майна. Обмежує продаж підприємств країні агресору і дозволяє вирішувати суперечки у міжнародному комерційному суді.

 

Кабмін пропонує лишити спосіб приватизації через електронні аукціони в ProZorro, що дозволить суттєво стимулювати приватизацію, мінімізувавши водночас корупційні ризики на місцевому рівні. Об’єкти великої приватизації будуть продаватися з залученням інвестиційного радника.

 

Ви можете взяти участь в аукціоні та виграти тендер зі списку об’єктів для продажу за допомогою нашої платформи 25h8.com, так як ми є офіційним учасником системи публічних закупівель ProZorro. Мережа 25h8.com - це 4 рівні акредитації, що дають можливість на абсолютно рівних та прозорих умовах виграти тендери: від маленьких до мільйонників, без стороннього впливу на результат торгової операції, тобто сфальсифікувати його буде неможливо.

У вас є всі шанси! Користуватись сервісами мережі буде зручно, як постачальникам, так і замовникам. Швидше реєструйся в системі 25h8.com та знаходь свій тендер-мільйонник.

Розділи сайту

Контакти

  • 04071, м. Київ, вул. Воздвиженська, 56, офіс 604
  • +38 (044) 580-02-58
  • info@25h8.com